A Kit For Everything!

KitBox Nedir?

 

KitBox Design, Tuğçe Sönmez Evin tarafından 2016 yılında İstanbul'da kurulan Maker-Designer tabanlı bir tasarım markasıdır. Kullanıcı ile el yapımı tasarımı birbirine yaklaştırmayı amaçlamakta ve bu yolda birbirinden şık ve eğlenceli aydınlatma ürünleri ile, ev ve ofis aksesuarları tasarlamaktadır.

Tüm Kitbox ürünleri doğal malzemelerden yapılan el yapımı eşsiz parçalar ile endüstriyel parçaların karışımından oluşuyor. Her üründe el işçiliğinin marifetlerini ve malzemenin dokusunu hissetmek amacıyla yola çıkıyoruz. Sonuçta kullanıcıyla iletişime geçen, bulunduğu her ortama farklılık ve şıklık getirecek, kalitenin altını çizen ürünler ortaya çıkıyor. 

Çoğu Kitbox ürünü kendine ait hikayesi veya kılavuzuyla kutusundan çıkıyor ve kullanıcının bu ürünü tamamlamak için en az bir eylemde bulunması gerekiyor.  Bu bazen demonte bir ürünü monte etmek, bazense sadece ürünün sunduğu bir detay olarak ürünün duruşunu kendince ayarlamak olabilir. Bu nedenle tüm ürünler, son kullanıcıya bütün bir tecrübe sunacak şekilde tasarlanıyor. Bir illüzyon, yapma tecrübesi, geometrinin keyifli kombinasyonları...

Bizce her ürünün bir hikayesi vardır ve bu hikayeler bizim onlara kattığımız anlamlarla tamamlanmaktadır. Sahip olduklarımızda el emeğinin izlerini, materyalin işlenişini hissetmeye ve onlara kendi dokunuşlarımızı da katarak anlamlarını arttırma fikrine inanıyoruz. Bu nedenle kendimizi sınırlamadan, insan ile etkileşime giren her objeyi tasarlamaya ve yeni bakış açıları ile yorumlamaya çalışıyoruz.

İşte bu yüzden tüm ürünler sizin için tasarlandı ve bir kutuya girdi. İhtiyacınız olan her şey bu kutunun içinde!

Daha fazla bilgi için: Sıkça Sorulan Sorular 

Her türlü sorunuz ve öneriniz için: info@kitboxdesign.com